Příspěvek do DZ srpen 2018

Před zahajovacím turnajem tenisové pyramidy opět proběhlo několik brigád, při kterých byly dokončeny úpravy po podzimní rekonstrukci a připraveny kurty pro běžné potřeby všech sportovců. Po úspěšně sehraném turnaji se opět spustila lavina zápasů, která již nakousla druhou stovku!!!

A protože se tenis stává v létě naprosto dominantním sportem v antukovém areálu, navázali Daniel Vaněk a Milan Sedláček na loňský turnaj v tenisových dvouhrách a v sobotu 21. července uspořádali další dublové klání…

Cyklisti si při čtyřdenním cykločundru vybrali za svůj tábor chalupu ve Světnově, odkud vyráželi do kopcovitých terénů Žďárských vrchů a našlapali přes 200 kilometrů…

V sobotu 14. července se lyžařský oddíl vypravil na letní lyžařskou přípravu tentokrát do známých míst v Rakousku, kam zajíždí na zimní soustředění. Vedle výšlapu nad Zell am See si projeli i turisticky atraktivní místa jako Krimmelské vodopády a Hochalpenstrasse…

Fotbalisté Áčka mají před zahájením sezóny 2018/2019 v plánu sehrát ještě jeden přípravný zápas a letní přípravu zatím hodnotí vesměs kladně (aktuality najdete na stránkách oddílu)…

V areálu fotbaliště již vrcholí výstavba pergoly, jejíž dokončení by měl oddíl stihnout do termínu pohádkového lesa, tedy do předposledního prázdninového víkendu…

Mezi herci, kteří budou představovat pohádkové postavičky, najdete i letos opět zástupce sportovního prostředí naší tělovýchovné jednoty…

A  nakonec něco z připravovaných akcí:

  • i když je Hasácká tenisová pyramida teprve ve své polovině, již se hovoří o jejím zakončení. Závěrečný turnaj je naplánován na sváteční pátek 28. září,
  • okamžitě po dohrání turnaje bude započata rekonstrukce části antukových ploch (kurty č. 3 a 4), které by se měly dočkat (podobně jako kurt č. 2 v uplynulém roce) výměny drenážního potrubí, rozšíření o travnatý pás u plotu a po navrstvení podkladů i nové antukové vrstvy,
  • v nadcházejícím podzimu a zimě proběhne podruhé soutěž s názvem Pohár o přeborníka Dobronína ve stolním tenisu. Pořadatelé si na přelomu loňského a letošního roku vyzkoušeli, že Pohár lze odehrát v prostorách budovy Jiskry a jeho popularita byla značná,
  • výkonný výbor TJ Jiskra by se měl sejít začátkem srpna a měl by se zejména zabývat financováním druhé poloviny roku 2018 a běžnými starostmi kolem chodu spolku.