Příspěvek do DZ říjen 2018

Start fotbalistů místního Áčka do nové sezóny opět obstaral venkovní zápas na venkovním hřišti, tentokrát v Pacově, ze kterého přivezli místní hráči bod po remíze 3:3. Následovali tři výhry proložené remízou na hřišti silné Kamenice/Lipou. Tím si tým vedený J. Chramostou vytvořil dobrou pozici do dalších podzimních kol. Nebýt dvou těsných porážek se silným Herálcem a Bedřichovem a jedné zbytečné remízy s Mírovkou před vlastními fanoušky, patřila by mužstvu lepší než sedmá pozice 1. A třídy Kraje Vysočina.

Výsledkově podobně je na tom rezervní tým dospělých, který po postupu do vyšší soutěže působí svěžím dojmem a aktuálně okupuje devátou pozici. Mančaft sice těží z pomoci hráčů z Áčka, ale kádr je ustálený a pod vedením dua Červinka-Meloun si užívá radosti a pohodové atmosféry v týmu hrajícím okresní přebor Jihlavska.

Starší žáci hrají též okresní přebor své věkové skupiny, ve kterém se se svými šesti soupeři utkají vždy dvakrát doma a dvakrát venku. Po odehraných šesti kolech je družstvo chlapců a jedné dívky se sedmi body na skvělém třetím místě.

Ve středu 26. září proběhl nábor malých fotbalistů do přípravky, která pod vedením Pavla Štáfla a Pavla Kaspara absolvovala trénink pod širým nebem, aby se na zimu děti přestěhovaly do tělocvičny ZŠ, kde se budou jednou týdně seznamovat s míčem a s pravidly hry zvané kopaná…

Mezi fotbalovými hřišti konečně stojí již několik let avizovaná pergola, která prodlužuje stávající objekt šaten o venkovní kryté posezení. Stavba vyrostla díky finanční spoluúčasti obce Dobronín, sponzorských darů v podobě materiálu na stavbu a velkému množství brigádnických hodin. Křest v podobě spršky šampusu proběhl v sobotu 15. 9., při němž byli oceněni i všichni ti, kteří se na zdárném průběhu výstavby podíleli.

Okolo ranče Ztracená podkova Dobronín proběhl další, již 12. ročník přespolního běhu „O ztracenou podkovu“, výsledky budou k nalezení na oficiálních stránkách pořadatele: ztracenapodkova.cz.

Na přebor škol ve volejbale se opět připravují starší žákyně pod vedením Mgr. Sochorové Kotačkové, kroužek nejmenších vedený Mgr. Krpálkovou navazuje na soustředění na Kališti a trénováním v tělocvičně slibuje připravit do dalších let velkou spoustu sportovců.

Část členské základny TJ se podílela na opět velmi zdařile připraveném Dobronínském pohádkovém lese, který se uskutečnil jako rozloučení s prázdninami v sobotu 25. 8.

Při nepříznivé předpovědi vzhlíželo všech dvanáct párů přihlášených do závěrečného turnaje Dobronínské tenisové pyramidy ke konci týdnu s napětím. Nakonec se svátek Sv. Václava v pátek 28. 9. ukázal v dobré kondici babího léta a deset párů odehrálo báječný turnaj. Na jeho začátku krátce zhodnotil uplynulou sezónu Víťa Holub a vyhlásil vítěze DTP. Tím se stala dvojice Mirek Satrapa s Honzou Kosakem, kterému všichni posílají podporu v boji s těžkou nemocí a zápis na putovním poháru jako psychickou vzpruhu. Pro úplnost bylo v sezóně odehráno celkem 165 zápasů a jeden turnaj v singlech navrch. Vítězství v závěrečném turnaji pro sebe získali Milan Sedláček s Dankem Vaňkem před páry Jiří Hlávka – Radek Šerý a Lukáš Havlíček – Roman Kameník.

Obnovenou premiéru má za sebou dobronínské hokejové mužstvo. I přes zamítavé žádosti o dotaci z obce Dobronín, se oddílu podařilo peníze na startovné v Jihlavské amatérské hokejové lize a na sadu hráčských dresů poshánět. Díky tak patří především sponzorům, bez kterých by se do soutěže nemohl tým zapojit. Věřme, že svou bojovností na ledě a dosaženými výsledky přesvědčí i finanční výbor nového obecního zastupitelstva, že podpora sportu jako je hokej, je pro reprezentaci obce stejně důležitá, jako ostatní sporty v TJ Jiskra Dobronín a zaslouží si finanční dotace!

Po úvodní porážce si ve druhém kole hokejisti poradili s týmem Puklic v poměru 6:4 a pouze v osmi hráčích oslavilo první vítězství v sezóně 2018/19 – GRATULUJEME!!

Pokračováním v rekonstrukci antukových kurtů by mělo být sejmutí travnatého pásu vedle kurtu č. 3, kam by po doplnění drenážních trubek mělo dojít k navezení propustných vrstev, jejich zhutnění a doplnění vrchní vrstvy podkladu a finální pokládka antuky. Vše je směřováno k otočení kurtů č. 3 a č. 4 kolmo k tribuně tak, aby byly vylepšeny podmínky pro tenis z pohledu oslňování tenistů při hře. O tom, jak tyto práce probíhají, přineseme informace v příštím vydání DZ…

Nohejbalisti se scházeli na antukových kurtech v nedělních podvečerech, ale nyní už se nemohou dočkat startu zimní sezóny. Ta začne zřejmě v sobotu 20. října v tělocvičně ZŠ v Dobroníně a vrcholit by měla Vánočním turnajem, který je tentokrát naplánován na sobotu 29. 12.

O slovo se s příchodem podzimu hlásí i nadmíru úspěšný projekt – Pohár ve stolním tenisu o přeborníka Dobronína. Tento titul bude obhajovat Honza Pospíchal, který v minulé sezóně zvítězil o parník před svými protihráči. Stolnětenisová klání budou zahájena v sobotu 27. 10. a následovat by měli další dvě letošní pokračování (24. 11. a 15. 12.). Do spodní herny by měl přibýt nový stůl, nájemce bufetu již má termíny v diáři a vše je tímto připravené. Pořadatel chce zachovat způsob hodnocení jednotlivých sobotních turnajů a bude se tedy na co těšit…

Přijměte tedy pozvánky na aktuální sportovní dění: fotbalové Áčko můžete přijít podpořit na zápasy se Světlou nad Sázavou s Leštinou a před zimní přestávkou i s Kostelcem, Béčko doma přivítá ještě Luka nad Jihlavou, Kozlov a Brtnici, žáci se představí proti hráčům Batelova, Pavlova, Bedřichova a Sapeli Polná.

Hokejisté Dobronína by uvítali vaši hojnou podporu na Horáckém stadionu v Jihlavě, kde se v nejbližší době utkají s týmy Mokov a Slavoj Bezděkov.