Příspěvek do DZ na červen 2018

Fotbalisti Dobronína do jara nastupovali s odhodláním potvrdit podzimní formu a dále se rvát o čelní pozice ve svých soutěžích. Áčku se střídavě daří vítězit i prohrávat a ve vyrovnaném čele tabulky stále živí touhu o medailovém umístění. V jarním rozletu ho trochu přibrzdilo neodehrané utkání se Žirovnicí, které se kvůli počasí muselo odehrát v náhradním termínu (výhra 3:2 vydřená v posledních minutách), a také nedotažené přestřelky s týmy ze středu tabulky (prohra 2:3 v Telči a porážka 3:4 od Leštiny na vlastním hřišti). Stále ale má tým trenéra Chramosty boj o přední příčky ve svých rukách. Podle vyjádření hráčů však nepůjde o nic lehkého, protože Chotěboř potřebuje k záchraně v Dobroníně bodovat a přiveze určitě borce ze svého prvního týmu (ten bojuje o čelo Krajského přeboru Vysočiny) a nedá kůži zadarmo, následující zájezd na hřiště rozjetého Bedřichova nebude také pouhým výletem a na poslední zápas před domácí publikum přijede neoblíbený soupeř z Pacova. Tak přijďte držet palce a rozšířit „kotel“ fanoušků, který osobitě pozvedl atmosféru při zápasech!

Na veleúspěšný podzim ve III. třídě okresního přeboru navázal záložní tým, kterému stačí jediná výhra, aby předčasně mohl oslavit první místo a pověsit si na krk zlaté medaile pro vítěze!! Rivala z Bítovčic totiž porazil i v odvetě na domácím hřišti a ve Věžnicích v neděli 3.6. již může pozvednout nad hlavu pomyslný pohár. Také tito borci si zaslouží vaší podporu a přízeň a doufají, že se s nimi na posledním domácím utkání v neděli 10.6. přijdete pozdravit a společně oslavit skvělou sezónu…

Stará garda po zimě opět obula přípravné kopačky a jednou týdně se schází na hřišti, aby si udělala žízeň a udržovala se v provozu schopném stavu před případnými přátelskými zápasy se seniorskými týmy v okolí…

Travnaté hřiště se po rychlém startu jara dočkalo pravidelné jarní kultivace pro dosažení odpovídajících podmínek pro působení fotbalových aktivit. Jarní přípravou prošlo i zázemí pro hráče a rozhodčí. Členové fotbalového oddílu uspořádali brigádu, při které vyčistili areál po zimní přestávce, uklidili objekt a připravili vše na start jarní části sezóny.

Také antukový areál s budovou šaten zval brigádníky na sobotní dopoledne již od poloviny dubna, aby na zahajovací turnaj tenisové pyramidy v sobotu 5.5 bylo vše dokonalé. Nový kurt (renovace popsána v uplynulých článcích) se dočkal finálního zabetonování sloupků a vytýčení hrací plochy a od turnaje bezvadně slouží svému účelu.

Do turnaje vstoupilo „jen“ osm párů, ale do výzev se již od začátku aktivně zapojuje párů čtrnáct, což slibuje opět sezónu bohatou na množství skvělých duelů v tenisových deblech.

Vedle tenisu se na kurtech začínají objevovat i volejbalisté, ale zatím se jedná pouze o dospěláky, protože volejbalové mládí se zatím připravuje na své soutěže pod hlavičkou kroužků při Komunitní škole v Dobroníně. Od nejmenších u Mgr. I. Krpálkové, až po ty starší, kteří trénují pod dohledem Mgr. I. Sochorové Kotačkové a Mgr. L. Laňkové.

Aktuálně se členové těchto kroužků vrátili z volejbalové soustředění mládeže ve známém prostředí chalupy Na Bělici v Kalištích u Humpolce, které proběhlo v termínu 25. – 27. 5. a jehož se zúčastnilo 24 dětí od třetí do sedmé třídy. O děti se staral sehraný tým dospělých, který se postaral nejen o tréninkový proces, o smysluplné trávení volného času, ale též o žaludky mladých sportovců. Kromě volejbalu se děti otestovaly v silových dovednostech, zahrály si brännball, lovily pašeráky a zažily každoroční procházku do vesnice, kterou mladším formou šipkované připravili ti starší. I tentokrát skvěle vyšlo počasí, takže se (dle reakcí zúčastněných) nedalo kurzu nic vyčíst.

Výkonný výbor TJ Jiskra Dobronín z. s. se sešel po začátku roku nad palčivými problémy stran pronájmů a naplnění rozpočtů. Předseda přednesl zprávu o výsledcích předešlého roku a následně proběhla diskuse…

Připomínáme všem, že tenisové kurty jsou zdarma přístupné všem občanům Dobronína a nabízejí vedle tenisu i plochy pro volejbal, nohejbal či badminton.

Postupně se budeme snažit zaplňovat vlastní webové stránky, které dostaly nový háv, ale lze přes ně navštívit stále i bohatou fotogalerii a proklikat se na spřátelené weby. Adresa stránek TJ Jiskra: http://www.tjjiskradobronin.wz.cz/, zůstává beze změn. (ps & isk)