Pohár ve stolním tenisu 2017-2018

  1. turnaj roku 2018 a zároveň finálový turnaj o Přeborníka Dobronína ve stolním tenisu jednotlivců v sezóně 2017/2018 pořádaný v Baffettu Jiskra v Dobroníně – 17. 02.

 

Poslední – finálový – turnaj Poháru ve stolním tenisu o titul přeborníka Dobronína přinesl odpovědi na dosud nezodpovězenou otázku, kdo doprovodí už jistého přeborníka a vícepřeborníka na stupně vítězů…

A začalo se pěkně zostra, každý si byl vědom skutečnosti, že body za umístění ve finálovém turnaji se budou všem násobit dvěma, a záleželo tak na každém uhraném setu! To nakonec pocítil nejvíce Mikša, kterému se po celý turnaj příliš nevedlo, a díky porážce 0:2 s Dankem Bratršovským se v celkovém hodnocení poháru propadl o dvě příčky. Naopak Kaučuk a Oťas se díky poslednímu turnaji prodrali na konečné šesté resp. čtvrté místo!

Konečné výsledky finálového turnaje tedy skutečně zamávaly celkovým pořadím: Za suverénním lídrem Honzou Pospíchalem si pro stříbro došel Tomáš Kalců a pro bronz Otta Horr. Neotřesitelnou druhou pozici si pojistil čtvrtým místem Milan Mazač. A tím se našla odpověď na otázku v úvodním odstavci – celkové třetí místo si díky vyrovnaným výsledkům v odehraných dílech seriálu a pátým místem ve finálovém klání pro sebe uhrál Tomáš Sedláček!! Ani šesté místo nestačilo Šurovi k uhájení celkového čtvrtého místa, ze kterého ho Oťas na poslední chvíli vytlačil a které hlavní pořadatel Poháru uhájil jen o bodík před dotírajícím Kaučukem… Sedmým místem předskočil Viki Cink Pavla Sochora (byť ten ho ve vzájemném zápase porazil, ale nasbíral o jednu výhru méně) a tím ho připravil o celkovou sedmou pozici. Ta připadla Dankovi Bratršovskému. Ten ještě mohl klidně pomýšlet na umístění v první pětce Poháru, nebýt až jedenáctého místa ve finálovém turnaji. Deváté místo pro Vaška Berku znamenalo jeho posun v celkovém hodnocení před Sabču Šutovou a desátým místem ve finále si Láďa Kunst pojistil i celkovou desátou pozici. Jak jsem již zmínil, až dvanáctá příčka v posledním kole odsoudila Michala Mikšíčka na celkové deváté místo. Přitom by při zisku pátého místa mohl ještě dosáhnout na medaili v konečném pořadí…

 

    Celkové umístění Pohárové body (započteny 4 nejlepší umístění)
   
   
1 Pospíchal Jan 1 150
2 Mazač Milan 2 93
3 Sedláček Tomáš 3 81
4 Horr Otto 4 76
5 Šustr Jiří 5 62
6 Kalců Tomáš 6 61
7 Bratršovský Daniel 7 49
8 Sochor Pavel 8 49
9 Mikšíček Michal 9 48
10 Kunst Ladislav 10 39
11 Vařílek Josef 11 30
12 Satrapa Miroslav 12 30
13 Berka Václav 13 23
14 Šutová Sabina 14 23
15 Cink Viktor 15 20
16 Kosak Jan 16 18
17 Vaněk Daniel 17 11
18 Šuta Luboš 18 8
19 Chvátal Radek 19 6

Na závěr několik statistických údajů: Honza Pospíchal, Milan Mazač, Jirka Šustr, Mirek Satrapa a Láďa Kunst odehráli všech pět turnajů, Honza Pospíchal dosáhl nejvyššího možného počtu bodů, když byl poražen pouze třikrát (J. Vařílkem, D. Vaňkem a O. Horrem), Milan Mazač držel druhou příčku v celkovém hodnocení systémem start – cíl, Pepa Vařílek se účastnil jen jediného turnaje a díky vítězství v něm mu patří celková 11. příčka, Tom Kalců odehrál turnaje dva a zejména druhé místo v nejlépe bodovaném finálovém turnaji mu vyneslo celkové šesté místo (bod za Šurou), pořadí na sedmé a osmé pozici rozhodovalo při stejném zisku jen umístění na turnajích a zde byl Danda o bod úspěšnější než Pája, smolařem (ale vždy v dobré náladě) se stal Mikša, když místo boje o stupně vítězů propadl až na celkovou devátou pozici…

Následovat bude „Závěrečka Poháru“, která by se měla uskutečnit na Jiskře pod pergolou hned, jak se udělá trochu tepla. Na ní se bude hodovat na pivečku a prasátku a samozřejmě, že dojde na vyhlášení všech účastníků a na motivaci pro ty, kteří se turnajů v sezóně 2017/2018 nemohli z jakýchkoli důvodů zúčastnit… Pak se již věnujme jaru, létu a podzimu a aktivitám, které jsou s těmito obdobími spojené, abychom se začátkem zimy uchýlili do Baffetu a rozjeli ročník 2018/2019. (ps)