Pohár ve stolním tenise odstartoval!

Pohár o přeborníka Dobronína ve stolním tenisu jednotlivců sezóny 2018 – 2019 zahájen…

Na úspěšnou sezónu 2017-18 se pokusí navázat TJ Jiskra Dobronín, z. s., jako pořadatel i v nadcházejících šesti turnajích ve stolním tenisu, které budou odehrány v budově antukových kurtů v areálu u Mlýnského potoka.

Cestu za obhajobou titulu Honzovi Pospíchalovi budou chtít ztížit zejména loni druhý Milan Mazač a třetí celkově Tomáš Sedláček, či hráči nastupující generace Viktor Cink, nebo velmi dobře hrající Tomáš Kalců, anebo nestárnoucí (a nechybující) Otta Horr…

Jen někteří z nich se však zúčastnili prvního klání, které proběhlo poslední říjnovou sobotu. Pravda, pořadatel čekal větší zájem, ale protože cestu k ping-pongovému stolu našli i čtyři úplní nováčci, měl zahajovací turnaj velmi slušnou úroveň. Protože pár aktérů chtělo odejít už před večerem, byl stanoven hrací systém každý s každým na dva hrané sety. Na loňského šampióna si vyšlápl Viki, když se mu podařilo uhrát s pozdějším vítězem set. A jen díky zaváhání v zápasech s Filipem Andrlem a Milanem Mazačem neskončil na děleném prvním místě, ale zůstal těsně druhý. Třetí místo si suverénně vybojoval Tomáš Kalců, který nestačil jen na první dva. Za stupni vítězů se pobili o další pozice Milan s Pavlem Sochorem a Jirkou Šustrem a do první desítky se pak hráči seřadili v pořadí: Michal Brychta, Filip Andrle, Milan Budín a Adéla Dohnalová.

Po dobré večeři s tradičním „vánočním menu“ – bramborový salát a řízek, si to osm osiřelých hráčů rozdalo ještě ve čtyřhrách a ředitel turnaje zakončil klání vyhlášením výsledků. Vedle organizátorů turnaje zaslouží poděkování i Míša Šmídová, která od letošního roku provozuje bufet v areálu tenisových kurtů a zajistila krom skvělé večeře i obsluhu starající se vzorně o občerstvení účastníků po celý den.

Do pokračování Poháru se organizátorům hromadně přihlašují noví hráči a vypadá to, že poslední listopadovou sobotu budou v plném zápřahu oba stoly v objektu, tak se těšme… (ps)