Pohár o přeborníka Dobronína ve stolním tenisu zná konečné výsledky.

Na rozloučenou s pohárem se sešlo u dvou stolů v budově TJ Jiskra čtrnáct hráčů. Bohužel se kvůli zahájení fotbalového jara nemohli o lepší celkové umístění porvat Mikša a Tomáš Sedláček a nehrál ani jistý vítěz Poháru Honza Pospíchal. Všichni ostatní pak s vidinou dvojnásobného počtu bodů za umístění brali své zápasy velmi vážně, dokonce ani alkohol nebyl popíjen podobným tempem jako při uplynulých turnajích…

Jak bylo před finálovým kláním jasné, trojice Cink, Mazač a Kalců si to rozdala o medaile stříbrnou, bronzovou a bramborovou v celkovém pořadí Poháru. Suverénním způsobem ovládli tito tři i poslední turnaj, když vyhrál Tomáš před druhým Viktorem a třetím Milanem. Znamenalo to tedy, že Viki uhájil druhý flek před Tomem o 4 body a na Mázu zbyla nepopulární brambora… Dobrými výkony si nakonec o celkové páté místo řekl Filip, když na šesté místo srazil Šuru jen nižší bodový zisk z nejlepšího umístění v turnajích Poháru. Na sedmé místo se propinkal Danda a před Páju poskočil i Luboš Šuta. Desítku pak uzavírá Mikša. Další umístění jsou na konci článku …

O občerstvení se tradičně postarala Míša Šmídová (ženy za pultem byly tentokrát dvě, protože Mirku později vystřídala Danča Schránilová). Poděkování si vysloužily i manželky a maminky některých zúčastněných, které připravily malé občerstvení.

Při vyhlášení výsledků informoval organizátor, že slavnostní vyhlášení celkových výsledků spolu s dekorováním vítězů spojené i s předáním věcných cen a následnou hostinou s masem a pivkem, proběhne u pergoly na Jiskře ve čtvrtek 18. 4. po 18-té hodině. Po vyhlášení došlo i tentokrát na miniturnaj ve čtyřhrách, po kterém zbylo jen uklidit a uložit vnitřní prostory Jiskry ke spánku, protože se o slovo hlásí jaro a zahájení sportování pod širým nebem… (ps)

 

 

Konečné pořadí poháru pro sezónu 2018/19 Bodový zisk
1 Pospíchal Jan 150
2 Cink Viktor 133
3 Kalců Tomáš 129
4 Mazač Milan 108
5 Andrle Filip 66
6 Šustr Jiří 66
7 Bratršovský Daniel 63
8 Šuta Luboš 58
9 Sochor Pavel 50
10 Mikšíček Michal 48
11 Brychta Michal 41
12 Horr Otto 40
13 Chvátal Radek 34
14 Budín Milan 22
15 Zdražil David 17
16 Sedláček Tomáš 15
17 Šutová Sabina 14
18 Beran Zbyněk 14
19 Kunst Ladislav 14
20 Satrapa Miroslav 11
21 Chvátal Roman 11
22 Dohnalová Adéla 7
23 Prchal Antonín 5
24 Berka Václav 4

A na závěr několik statistických údajů:

– Oproti minulému ročníku se do stolního tenisu zapojilo o pět hráčů více,

– Tentokrát odehráli všech šest turnajů jen dva hráči – Jirka Šustr a Pavel Sochor,

– Honza Pospíchal obhájil s přehledem titul přeborníka bez jediné porážky!!! Díky obrovskému náskoku mohl nejlépe bodovaný turnaj vypustit a nechal tím možnost ostatním porvat se o první místo v posledním turnaji. Toho dokonale využil Kaučuk, který suverénně zvítězil,

– Na druhém místě skončil Viki Cink, který se raduje i z celkového stříbrného umístění, když za sebou nechal Tomáše Kalců o pouhé čtyři bodíky,

– Máza i přes třetí místo v posledním klání neudržel průběžný bronzový stupínek a neobhájil loňskou druhou pozici, když klesl na čtvrtý flek,

– Loni sesadil Šuru ze čtvrtého místa po posledním turnaji Oťas a letos ho zase z pátého místa na poslední chvíli vystrnadil Filip (při stejném součtu bodů rozhoduje vyšší umístění v celém Poháru a to si připsal Filip, když jedenkrát obsadil 4. místo).