Pohár o přeborníka Dobronína ve stolním tenisu vstoupil do druhé poloviny

Tentokrát patnáct účastníků, včetně jednoho úplného nováčka a jedné hráčky, která již v uplynulém ročníku do jednoho turnaje zasáhla, sehrálo v pořadí čtvrtý turnaj ročníku 2018-19. Tímto lednovým pokračováním vstoupil Pohár do své druhé poloviny a zapsal do tabulky první díl z roku 2019. Celkem bylo odehráno 105 utkání oblíbeným stylem každý s každým na dva hrané sety do jedenácti na obou stolech v budově Jiskry…

K vidění bylo nejen spoustu dramatických a vyrovnaných bitev do posledního míčku a také hráčů radujících se z vítězství v již téměř ztracených setech, ale i jednoznačných setů dohraných nepopulárním kanárem! Díky dobré organizaci a spádu hry se podařilo odehrát turnaj do dvacáté hodiny, po které byly vyhlášeny výsledky, byly pořízeny nezbytné archivní fotografie a došlo i na úklid klubovny.

Vítězem bez ztráty setu se opět stal Honza Pospíchal, který oproti minulému dílu neměl vážné problémy ani ve druhých setech. Troufám si vsadit, že tím rozhodl o obhajobě loňského celkového triumfu. Docela hladce se na druhé místo prosadil Viktor Cink, kterému náramně vyhovovalo těsné pořadí jeho zápasů, protože chvátal a na pozdní odpoledne měl domluvený jiný program. Ještě ve svém posledním zápase ho mohl na druhém místě předskočit Milan Mazač, ale po remíze 1:1 s Jan-Ove Waldnerem Šutou na něj zbyla „jen“ třetí příčka. Brambory si odnesl v dobré formě hrající Tomáš Kalců, který odrazil nátlak trojice Jirka Šustr, Filip Anderle a Michal Mikšíček. O pořadí těchto tří rozhodla minitabulka, ze které vyšel Šura nejlépe. S vyrovnaným skóre 14:14 na sety skončil na osmém fleku JOW Luboš a až na desátou příčku vytlačila devátá Sabča Šutová Pavla Sochora. Do bodované patnáctky se pak seřadili David Zdražil, Radek Chvátal, Michal Brychta, Milan Budín a Zbyněk Beran.

S bufetem, občerstvením a chutnou večeří si opět bezchybně poradila obsluha turnaje v režii Míši Šmídové…