Pohár o přeborníka Dobronína 2018-2019 jde do finále.

Tentokrát odehrálo celý turnaj třináct účastníků, protože Radek sice zahájil, ale pracovní povinnosti ho odvelely pryč, ovšem více než důstojně ho nahradil Máza, který překonal ranní slabost a do bojů vstoupil o něco později. Svými výkony si ale řekl o dělenou druhou příčku a v celkovém hodnocení předskočil Kaučuka na třetím místě! Za sebejistým lídrem soutěže Honzou Pospíchalem se tak, v průběžném pořadí před finálovým turnajem, seřadili Viki Cink před Milana Mazače, kterému dýchá na paty Tomáš Kalců. Pohledem na tabulku je zřejmé, že tito tři borci si to v posledním klání rozdají o zbylá dvě místa na stupních vítězů za již jistým obhájcem celkového prvenství…

Na pátou pozici Jirky Šustra si budou určitě brousit zuby Michal Mikšíček, Filip Andrle i Luboš Šuta a bez šance není ani vždy dobře naložený a ve skvělé formě hrající Dan Bratršovský. Pavel Sochor bude rád, když udrží umístění v první desítce zejména před dotírajícím skoro nováčkem – Tomášem Sedláčkem. Ten totiž do Poháru naskočil až na předposlední chvíli a svou hrou přesvědčil, že v případě účasti ve všech pokračováních by patřil do místní špičky (jako jeden z mála dokázal vzít Honzovi alespoň set – a to hned poměrem 11:1!!). Motivaci ale najdou určitě i ostatní účastníci Poháru, protože při turnajích panuje vždy skvělá přátelská atmosféra, a ani vyhrocené koncovky setů nezadávají prostor k žádným rozbrojům…

O občerstvení se tradičně postarala Míša Šmídová (když za pultem s hráči do pozdních odpoledních hodin postála Mirka Suchá) a za večeři patří velký dík autorům řízků (Šura) a bramborového salátu (Danda). Poděkování si vysloužily i manželky některých zúčastněných, které napekly buchty, jež přišly po lítých bojích k duhu.

Po vyhlášení výsledků a pořízení nezbytné fotodokumentace došlo tentokrát i na miniturnaj ve čtyřhrách, do kterých se hráči nalosovali z klobouku (aspoň myslím). Pořadí dvojic ale už zapadlo prachem a zbytek večera zůstal jaksi v mlze… (ps)